نتایج جستجو برای عبارت :

نحوه ی برخورد صحیح با کودک دروغ گو

آیا سن تربیت کودک مربوط به دوره  خاصی است؟ همه پدر و مادرها می خواهند کودک خود را به بهترین شکل تربیت کنند و از همان اولین روزهای زندگی کودک به دنبال بهترین نحوه برخورد با کودک و پرورش او هستند. اما خیلی از والدین به درستی نمی‌دانند در چه سنی چه رفتاری با کودک مناسب‌تر است. آگاهی از سن مناسب برای تربیت کودک و چگونگی آن والدین مانند راهنمایی همیشگی برای پیشبرد رفتاری متناسب با درک کودک ارائه می دهد. 

ادامه مطلب
برخوردهای «حالی به حالی» والدین با کودکان آسیب زننده ترین رفتار با کودک است!
در این برخورد والدین هر موقع حال خودشان خوب باشد، با کودک برخورد خوبی داشته و هر زمان حالشان بد است، کودک را تخریب می‌کنند! تا زمانی که والدین با این شیوه "حالی به حالی" با کودک برخورد کنند، کودک در مورد  تصمیم هایش گیج می‌شود و فکر می‌کند مشکل از اوست و این شیوه غلط تربیتی به نسل‌های بعدی نیز تعمیم می‌یابد همانطور که رفتارهای غلط امروز والدین نیز نشان‌دهنده همی
چرا کودکان دروغ می گویند؟ برخورد با دروغگویی کودک چگونه باید باشد؟ دروغگویی یکی از رفتارهایی است که کودک در سنین حدود دو سالگی با گریه های بی جا برای اولین بار انجام می دهد. تقریبا تمام کودکان کم و بیش دروغ می گویند. اما اگر برخورد درستی با این رفتار کودک نداشته باشید، تبدیل به یک عادت زشت خواهد شد. معمولا کودکان برای جلب توجه دیگران و یا ترس از تنبیه دروغ می گویند. والدین با حفظ آرامش و رفتار مناسب می توانند مانع از ریشه ای شدن این موضوع در ک
زمانى که کودک شروع به گفتن "من،من" میکند یعنى خودم میخواهم انجام دهم به این معنیست که کودک در حرکت بسوى استقلال است .
مسلما در ابتدا همه کارها را اشتباه انجام میدهند و برخورد والدین تاثیر تعیین کننده ایى در اعتماد بنفس کودک دارد.
اگر به او بگوییم نکن، بده، بشین، دست نزن تو نمیتونى، به جاى آنکه به او بیاموزیم و مراقبش باشیم کودک به این نتیجه میرسد که من ناتوان و ابله هستم و نمیتوانم.
♦ دروغ از دیدگاه بهلول :
کسی که سخنانش نه راست است و نه دروغ ،*فیلسوف است*
کسی که راست و دروغ برای او یکی است، *چاپلوس است*
کسی که پول می گیرد تا دروغ بگوید، *دلال است*
کسی که دروغ می گوید تا پول بگیرد، *گدا است*
کسی که پول می گیرد تا راست و دروغ را تشخیص دهد، *قاضی است*
کسی که پول می گیرد تا راست را دروغ و دروغ را راست جلوه دهد، *وکیل است*
کسی که جز راست چیزی نمی گوید، *بچه است*
کسی که به خودش هم دروغ می گوید، *متکبر است*
کسی که دروغ خودش را باور می کند، *
برخورد و رفتار مناسب وقتی کودک رابطه زناشویی والدین را می بیند
یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند در زندگی زناشویی رخ دهد ، مشاهده صحنه روابط زناشویی والدین توسط کودک است . وقتی کودک رابطه جنسی والدین را می بیند ، سلامت روان کودک را به خطر می اندازد و تاثیرات منفی زیادی بر روی او می گذارد .
اگر به هر دلیلی کودک شاهد رابطه زناشویی والدینش بود ، برخورد والدین در این زمان با او بسیار پر اهمیت است.رابطه زناشویی با این بخش از مسیر سبز همراه باشید ت
کمال پرهون روانشناس و مشاور درباره دروغ گویی کودکان و علت آن اظهار کرد: دروغ گویی دربین کودکان خردسال نیز تا حدودی شایع است و کودکان معمولاً در سن پیش دبستانی، بین دو تا چهار سال، دروغ گفتن را شروع می‌کنند.
این روانشناس بیان کرد: دروغ گفتن در کودکان خردسال به ندرت باعث نگرانی می‌شود، در حقیقت دروغ گفتن برای کودکان خردسال چیزی غیر عادی نیست و شواهد پژوهشی نشان داده است که این رفتار‌ها در واقع یک نقطه عطف مهم تحولی نیز محسوب می‌شود.
او ادامه
طرز برخورد با کودکان پرخاشگر
طرز برخورد با کودکان پرخاشگر به این صورت است کودک با رفتار پرخاش گر خود در واقع قصد دارد
به هدفش برسد. دلیل آن این است که او قبلا مورد اذیت قرار گرفته و خشم خود را نتوانسته نشان دهد
و حالا به وسیله پرخاش گری اضطراب خود را کم می کند.
والدین پرخاشگر
والدینی پرخاشگر توانایی تربیت آرام فرزندان را ندارند ، کودکانی که اختلافات والدین را
می بینند بعضی از خصوصیات آنها را به دست می آورند ، همچنین کودکانی که با آنها جر و بحث
یادت بمونه هیچ وقت هیچ چیزی بالاتر از صداقت و راستی نیست
دروغ همه چی رو نابود می کنه
راهِ درست اونیه که دروغ توش جایی نداشته باشه
تا با آدمِت روراست نباشی،دائم نگرانی و مضطرب،پس حواستو جمع کن
دروغ همه چی رو نابود میکنه
اعتمادش که از بین بره،بیچاره ای
پس از روز اول باهاش مثل آب،زلال و شفاف،برخورد کن تا نگرانی ای از این بابت نداشته باشی
زندگی اونقدرا هم طولانی نیست که تو همون مدت محدود هم عذاب بکشی
....
استارت ع.ا  ==> 15 اردی بهشت 98
علت لجبازی در کودکان 7 ساله چیست؟ این سؤالی است که بسیاری از والدین در اوایل دوران مدرسه فرزندشان با آن مواجه می‌شوند. ممکن است فرزند 7 ساله شما با وجود بزرگ‌تر شدن و رشد شناختی بیشتر در این دوره، رفتارهای ناسازگارانه‌ای از خود نشان دهد که شما را کلافه کند. برای مثال برخی از کودکان 7 ساله دائماً به خاطر هر چیز با والدین خود لج کرده و به آن‌ها پرخاشگری می‌کنند. ما در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در مورد علل و نحوه برخورد با لجبازی کودک 7 س
دروغ‌گویی کی از رایج‌ترین رذیلت‌های اخلاقی در جامعۀ ماست و بر ماست که دربارۀ علل رواج دروغ‌گویی در جامعه‌مان تحقیق کنیم.
 به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین علل دروغ‌گو بودنِ ما ایرانیان این است که به نام «مصلحت» هر گونه دروغی را توجیه می‌کنیم. 
شاید برخی از انسان‌ها صادقانه و خالصانه، به خاطر مصلحت‌هایی واقعی، در موارد بسیار نادری دروغ بگویند، اما بیشتر افراد، برای تأمین منافع خود، از «دروغ مصلحت‌آمیز» سوء استفاده می‌کنند؛ ازاین‌رو
چرا مشاوره کودک لازم است؟
تجربه های بالینی و آموخته های متعدد،این باور را در من انگیخته است که کودک بدون مساله وجود ندارد.بنابراین یک خانواده خوب باید بتواند به نحوی شایسته مسائل فرزندان خود را حل کند و در مواقع لزوم بتواند از بهترین مشاوره کودک کمک بگیرد.
امروزه نوع تربیت و مدت زمانی که پدران و مادران صرف رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان خود میکنند،اشکارا نسبت به 40 سال قبل فرق کرده است.این روزها کمتر با بچه هایی برخورد میکنیم که به امان خد
دکتر بازی در کودکان و نحوه بازی با کودک – زمان مطالعه 4دقیقه.
نحوه برخورد با دکتر بازی کودکاننحوه برخورد با این بازی ها چگونه است و چه زمانی باید نگران بود؟
بازی های وانمودی در کودکان پیش دبستان بسیار رایج هستند.
یکی از رایج ترین این بازی ها نوعی است که معمولا با نام دکتر بازی در کودکان شناخته می شود که در واقع نوعی تجربه و آزمایش کردن در کودکان است.
البته استفاده از این اسم ها نمی تواند اهمیت اتفاق افتادن برخی مسائل را کم کند، مثل نشان دادن ا
یا مهربان ❤️سلام عزیزان❤️❤️این روزها حال دلتان چطور است ؟این روزها خیلی ها تراز امیدشان یک طرفی شده است .این روزها دروغ زیاد می شنویم .دروغ تلویزیونی ،دروغ تلگرامی اینستا گرامی ،دروغ های کوچه بازاری و..ذهن باید راست باشد تا دروغ در آن اثر نکند .اگر ذهن ما کاغذی و سبک باشد در گردباد دروغ به فنا می رود و حتی بدتر این که خودش اعتیاد پیدا می کند به شنیدن دروغ های بیشتر .گمشده همه ما یک کلمه است و آن" ایمان" است .در این فرصت مغتنم ماه رمضان به حبل
دیشب از علاقه ما به دروغ شنیدن گفتم ولی امشب اضافه می کنم که کار ما از علاقه گذشته است ما خود دروغیم . دروغ چیز جز ما نیست ما به دروغ قسم نمی خوریم بلکه ما قسم به دروغ هایمان می خوریم . دروغ های ما همه چیز ما هستند و ما اینرا نمی دانیم . ما هم بستر جسد متعفنی هستیم که بوی مردارش تا هزاران کیلومتر می رود و ما به دماغمان باور نداریم ما بر این اصرار داریم که بوی خوشی هست و به قضاوت استشمام خودمان باور نداریم .

ادامه مطلب
ژوزف گوبلز، وزیر تبلیغات دولت نازی هیتلر می‌گوید: «دروغ هر قدر بزرگتر باشد، باور آن برای توده‌های مردم راحت‌تر است... دروغ را به حدی بزرگ بگویید که هیچ‌کس جرئت و فکر تکذیب آن را نکند.» او می‌گفت: «بعضی مواقع دروغ‌هایی می‌گفتم که خودم از آنها می‌ترسیدم.»

دروغ های بزرگ سیستماتیک .دروغ های بزرگ موروثی .دروغ های بزرگی که مبنای یک سرمایه گذاری پر سود به معنای واقعی آن شده اند .
چرا که ؟!من راضی او راضیگور پدر ناراضی !
بگذار دروغ های بزرگ شیرین
امام علی(ع):
لا یجد عبد طعم الایمان حتی یترک الکذب هزله و جده
هیچ بنده ای طعم ایمان را نمی چشد، مگر این که دروغ را چه شوخی و چه جدی ترک کند.
اصول کافی، ج۴، باب الکذب، ح۱۱.
 یکی از کسب های حرام، کسب از طریق کذب و دروغ است. در گذشته اکتساب از راه کذب، کمتر وجود داشت. امّا در زمان ما این معنا وجود دارد. امروزه عده‌ای در دنیا از طریق دروغ گفتن نان می‌خورند! 
دروغ با راحت دروغ گفتن تفاوت دارد. در جامعه ای که براحتی افراد دروغ میگویند؛ تقوای اجتماعی جای
الف: اصل
رهبری دروغ می‌گوید، رییس جمهور دروغ می‌گوید، رییس قوه‌ی قضاییه دروغ می‌گوید، رییس قوه‌ی مقننه دروغ می‌گوید، صدا و سیما دروغ می‌گوید، وزرا دروغ می‌گویند، سازمان‌ها دروغ می‌گویند، همه دروغ می‌گویند... باشد قبول، همه دروغ می‌گویند.
گیرم تو موفق شدی رهبر و رییس جمهور و روسای قوای مختلف و وزرا و اصلا کل نظام را عوض کردی، خب حالا بگو بدانم به کدام دلیل عقل‌پسندانه‌ای باید باور کنم، قبول کنم تو که همه را دروغ‌گو می‌دانی و می‌خو
سن تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟ دوران کودکی نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت یک فرد دارد. اشتباهات تربیتی می تواند باعث مشکلات بسیار زیاد و غیر قابل جبران در شخصیت فرد شود. همه ی والدین دوست دارند فرزند خود را به بهترین صورت تربیت کنند و یکی از مهم ترین دغدغه هایشان تربیت فرزندشان است. اما باید توجه داشته‌باشید که از چه سنی تربیت فرزند خود را آغاز می‌کنید. بسیاری از افراد نمی دانند در چه سنی، چه برخوردهایی با کودک شان بکنند. در ادامه ا

نحوه رفتار با لجبازی کودکان
۱. برای ارتباط اولویت قائل شوید: کاری نکنید که کودک شما را در مقابل خود ببیند. بهیچوجه جز در مواقعی که واقعا خطر کودک را تهدید می‌کند، با زور چیزی را تحمیل نکنید. همواره این سوال را از خودتان بپرسید که آیا ارزش دارد ارتباط خود را با کودک به‌خاطر خوابیدن سر وقت و یا استفاده از گارشو و یا تذکر به کودک درباره رفتارش به‌خطر بیاندازم.
ادامه مطلب
یکی از شاگردانم عادت داشت دروغ بگوید. به او گفتم که شیوه نادرستی است و سبب میشود که دیگران نیز به او دروغ بگویند
گفت"مانعی ندارد..جون نمی توانم بدون دروغ سر کنم"
یک روز پای تلفن با مردی صحبت میکرد ک صمیمانه به او دلبسته بود. رو به من کرد وگفت:(حرفهایش را باور نمیکنم. می دانم که به من
دروغ می گوید.)) گفتم: خب، خودت هم دروغ میگویی. پس دیگری هم باید به تو دروغ بگوید. و مطمئنا این شخص همان کسی خواهد بود که
می خواهی از او راست بشنوی)) چندی نگذشت ک دیگر بار
هرچیزی از من شنیدی دروغ بود.
من یک دروغ گوی کثیف م
یک احمق ، احساساتی ِ بیشعور
البته ساده، دل داده و تنها
آدم ضعیف دروغ میگه، و سعی میکنه تا خودشو به روح قوی بچسبونه،  یا پیوند بده، برای همین هست که آدم ها معمولا دنبال ضعف های خودشون میرن تا نقاط کور زندگی شون را با ستاره های آبی ِ قوی ، روشن کنن.
1- چیزی نخرید!بیشتر این بچه ها رو خونواده هاشون روزانه اجاره میدن. پولی که به اونها میدین و تموم کردن چیزایی که دستشونه باعث نمیشه اونا رو زودتر بفرستن خونه. به محض تموم شدن یه بسته چسب یکی دیگه میدن که بفروشه2- بهشون بی اعتنایی نکنین!نادیده نگیرینشون. بی اعتنا نباشین. راتونو نکشین و نرین. شیشه ماشین رو ندین بالا. این کارا باعث میشه اون بچه با تنفر از اجتماع برگ بشه. صبور باشین و توضیح بدین که اون وسیله رو لازم ندارن. خشونت به خرج ندین. اون بچه بز
شتباهات کودک را گردن کسی نیندازید!
بچه من نبوده!شیطون گولش زده !پسر ما نبوده؛ امیرعلی بوده!امروز مریم اینجا بوده این کارها را انجام داده!
زیرا: دراین حالت به دنبال مقصر هستیم ،مقصریابی و توبیخ شخص اشتباه است.با این کار به فرزندمان می‌آموزیم مسئولیت کارت را نپذیر!دروغ‌گویی و مخفی‌کاری را یاد‌ می‌گیرد. کار صحیح آموزش داده نشده و تمرکز بر روی کار اشتباه است.
9 نکته ی تربیتی:
1- همیشه به کودک خود سلام کنید و به او احترام بگذارید2- زمانی با کودک بازی کنید که او مشتاق باشد
3- از زورگویی پرهیز کنید4- با کودک رفتار محبت آمیز داشته باشید
5- برای آموختن زندگی به کودک عجله نکنید و اجازه بدهید او از کودکی خود لذت ببرد6- ناکامی کودک را محترم بشمارید و او را از شکست نترسانید
7- کودک را برای خودش و بر اساس توانایی هایش پرورش دهیدو نه برای اینکه تصویری از آرزوهای شما باشند
8- با صبر و سکوت با کودک خود ارتباط برقرار کنی
برخورد با خودشیفته ها چگونه باید باشد؟ زمانی که همراه با یک فرد خودشیفته زندگی می‌کنید، بهتر است برای آرامش و سلامت خودتان از نحوه برخورد با افراد خودشیفته اطلاعاتی داشته باشید. اگر با شخصیت‌های خودشیفته برخورد کرده باشید، متوجه عدم توانایی آنان در برقراری ارتباط مؤثر می‌شوید. افراد خودشیفته دنیا را معطوف به خود می‌بینند. شما و احساساتتان را نادیده گرفته و در شما احساس بی ارزشی ایجاد می‌کنند. زندگی در کنار خودشیفته‌ها می‌تواند برا
اگر به همسر یا خواستگار خود شک کرده اید که در مورد موضوعی به شما دروغ می گوید و قصد دارید بفهمید آیا واقعا دروغ می گوید یا نه این مقاله را دنبال کنید . در این مقاله روش های تشخیص راست یا دروغ بودن گفته های افراد را می آموزید .

ادامه مطلب
دانلود آهنگ ریمیکس مرتضی پاشایی دروغ دوست داشتنی
اهنگ دروغ دوست داشتنی با گیتار
دانلود آهنگ همیشه دروغ میگفتی واسه من میمیری از پاشایی

متن آهنگ دروغ دوست داشتنی

آکورد دروغ دوست داشتنی
کد آهنگ پیشواز مرتضی پاشایی دروغ دوست داشتنی همراه اول
تو که از اولش جای من یکی دیگه
تو که از اولشم جای من یکی دیگ توی قلبت بود
۸ علتی که دیگران به شما دروغ می‌گویند.

اسم دروغ آدم را یاد کارتون پینوکیو میندازه. عروسک چوبی که موقع دروغ گفتن، بینیش غیرطبیعی بزرگ میشه. اما پینوکیو چه وقتهایی دروغ میگفت؟؟ وقتهایی که دنبال جلب محبت کسی بود. تو دنیای واقعی هم افراد به دلایل مختلف دروغ میگن. گاهی برای محافظت از خود، نزدیکان و دارایی‌های خود دروغ می‌گویند. گاهی مثل پینوکیو برای جلب محبت و توجه دیگران دروغ میگن. گاهی از روی ترس و گاهی به خاطر حفظ غرور.

دلیل دروغ گفتن هر چی
   از من پرسید تا به حال به او دروغ گفته‌م؟ دروغ گفته بودم. انکار نکردم. گفتم که دروغ گفته‌م. پیش خودش گفت که مسلما دروغ گفته‌ای. چیزی نداشتم که بگویم. آخرین دروغی را که به او گفته بودم به یاد آوردم.
   به او گفته‌بودم می‌توانیم هر وقت که خواستیم با کس دیگری بخوابیم، به هم بگوییم و اجازه بگیریم و این کار را بکنیم. اگر که این ارتباط فقط منتهی به رابطه جنسی باشد، از نظر من عیبی ندارد. از نظر او عیب داشت. از من پرسید کسی هست که بخواهم چنین کاری با
نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان
همه ما می خواهیم نوجوانان مان موفق باشند ، اما گاهی با رفتارهای نادرست از سر علاقه و دلسوزی باعث اشتباه و نتیجه عکس در تربیت نوجوان می شویم . نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان یکی از مهم ترین مهارت هایی است که بسیاری از خانواده ها ، از آن بی خبرند . ما به عنوان پدر و مادر اشتباهاتی می کنیم . 

ادامه مطلب
درباره روز دوغ.
روز دروغ یا Liar's Day ، در یکی از روز های زمستان است که در ان روز ، هم بیست و دوم است و هم بیست و سوم !!
در این روز، گفتن دروغ ، قابل قبول  است.
داستان روز دروغ چیست؟
اگر این سوال را دارید، به ادامه مطلب بروید.

​​​​​​
ادامه مطلب
عجب دنیای بدی شده امروز به راحتی آب خوردن دروغ تحویل هم میدیم ودروغ پاشی میکنیم انگار راست . توی زندگی روز مره خیلی راحت دروغ میگیم
انگار نه انگار که دروغ از بزرگترین گناهان کبیرست حتی گناهش از قتل و زنا هم بالاتره .
یه جوری غرق دروغ گویی میشیم که خودمونم باورمون میشه دروغمون رو .به راحتی به دوستانمون عزیزترین کسانمون دروغ تحویل میدیم که به کجا برسیم ؟
به هیچ جا فقط میخوایم کار بدمون رو پشت این دروغ مخفی کنیم یا توجیه کنیم غافل از اینکه اولین
معرفی آزاد...خانم زهرا پورسعید

در این کتاب ما با ترفندهای تربیتی آشنا میشیم که بسیار کاربردی هست، دکتر هاروی روش های صحبت کردن با فرزندان را کاملا ملموس و با مثال های مختلف آموزش می دهند.صحبت کردنی که منجر به لجبازی و نپذیرفتن فرزند نباشد.ایشان رفتارهای بچه ها را به سه قسمت تقسیم کردند:رفتارهای چراغ سبز (رفتارهای خوب)چراغ زرد(رفتارهایی که نیاز به تذکر دارد ولی آسیب نمیزند)چراغ قرمز(رفتارهای خیلی بد و خطرناک)و نوع برخورد و روش صحبت با فر
دیروز داشتم روزنامه میخواندم که چشمم افتاد به قسمت شگفتی ها. تیتر این بود:  "تولد پیرترین مرد جهان". جذاب بود با دقت خواندم .یک قسمت از متن مصاحبه با پیرمرد این بود.+ آقا شما چطوری 113 سال عمر کردید؟اصلا مگر می شود!
-  113 سال عمر کردم چون با هیچ کسی یکه به دو نکردم.
+ دروغ میگی! اصلا امکان نداره!
- آره، دروغ میگم.

بهترین شیوه برخورد با همسر دروغگو چگونه است؟ دروغ در روابط بین فردی، بخصوص در روابط نزدیک مثل رابطه زناشویی می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به همراه بیاورد. بیش از هر چیز دروغگویی منجر به احساس بی‌اعتمادی، خشم و آزردگی در میان زوجین می‌شود. افراد با قرار گرفتن در این موقعیت احساس سردرگمی زیادی می‌کنند و نمی‌دانند باید چه رفتاری با همسر دروغگو خود داشته باشند. اگر شما هم با این معضل مواجه هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برخورد
راهکارهای برخورد با همسر بی ادب و خشنبرخورد با همسر بی ادبمتاسفانه در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که همسرانی که قبل از ازدواج بسیار مودب رفتار می کردند . بعد از ازدواج رفتار خوب را فراموش می کنند و به ذات اولیه خودشان که بدرفتاری و بی ادبی است بر می گردند.
اگر قبل از ازدواج از بی ادبی شوهر یا زن اطلاع پیدا می کردند دیگر کار به ازدواج نمی کشید. اما وقتی که چند صباحی در زیر یک سقف زندگی مشترک به امید داشتن خانواده ای خوشبخت می گذرد شرایط نیز کمی دگ
نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان
همه ما می خواهیم نوجوانان مان موفق باشند ، اما گاهی با رفتارهای نادرست از سر علاقه و دلسوزی باعث اشتباه و نتیجه عکس در تربیت نوجوان می شویم . نحوه برخورد با اشتباهات نوجوانان یکی از مهم ترین مهارت هایی است که بسیاری از خانواده ها ، از آن بی خبرند . ما به عنوان پدر و مادر اشتباهاتی می کنیم . برای مثال :سعی می کنیم از اشتباهات نوجوان خود جلوگیری کنیم ، این امر کار اشتباهی است . همه ما انسان ها اگر اشتباه نکنیم ، تج
﷽ مردی نزد پیامبر(ص) آمده و گفت:در پنهان به گناهانی چهارگانه مبتلا هستم؛
زنا، شرابخواری، سرقت و دروغ.
هر کدام را تو بگویی به خاطرت ترک می‌کنم.پیامبر (ص) فرمود: دروغ را ترک کن.مرد رفت و هنگامی که قصد زنا کرد با خود گفت:
اگر پیامبر (ص) از گناه من پرسید، باید انکار کنم
و این نقض عهد من است (یعنی دروغ گفته‌ام)
و اگر اقرار به گناه کنم، حدّ بر من جاری می شود.
دوباره نیّت دزدی کرد و همین اندیشه را نمود
و درباره کارهای دیگر نیز به همین نتیجه رسید.
به نزد پی
مسئول ارشدی با وعده های دروغ ، مردم را فریب می دهد!
بعد از رسیدن به هدف،  باز هم وعده داد و دروغ گفت! و می گوید!
از تفسیر قرآن و سیره معصومین با تعبیر نادرستی به نفع خود،و تشکیلات خود استفاده می کند !
نکته اینجاست که در نظام جمهوری اسلامی مسئول برخورد با این گونه افراد فریبکار کیست؟!!
گیریم که در چارت سازمانی برای برخورد با این افراد خلاء قانونی وجود داشته باشد! حوزه های علمیه را چه می شود که از تفسیر نادرست قرآن و سیره معصومین توسط مسئول"خود حق
 بهداشت را رعایت کنید: قبل از اولین تغذیه، بطری ها را طبق دستور بسته بندی بشویید یا استریل کنید.
شیر را گرم کنید: برای گرم کردن شیر مادر یا شیرخشک از یک بطری گرم یا آب گرم استفاده کنید. (از ماکروفر استفاده نکنید). قبل از تغذیه کودک، کمی از شیر را روی قسمت داخلی مچ دست امتحان کنید.
به علاقه ی کودک خود اهمیت دهید: اگر کودک شما شیر گرم دوست ندارد ، می توانید آن را کمی سرد کنید یا دمای آن را به دمای اتاق برسانید.
کودک را در یک مکان راحت قرار دهید: یک مکا
طلاق به هر دلیلی که صورت گرفته باشد، همچنان والدین وظیفه دارند به دنبال راهی برای حفظ سلامت فرزند خود باشند. بنابراین چگونگی رفتار با کودک طلاق برای حفظ آرامش و رشد مناسب او اهمیت ویژه‌ای دارد. آسیب های طلاق والدین، خواه ناخواه به کودک نیز منتقل می‌شود. تغییراتی که در زندگی کودک ایجاد می‌شود می‌تواند تربیت او را به خطر انداخته و در بزرگسالی او را با مشکلاتی روبه‌رو کند. از آنجا که فرزندان طلاق در برابر مسائل بیشتر احتمال دارد که ضربه ب
دروغ گفتن در زنان و چه در مردان، خصوصیتی است که تفاوتی در جنسیت ندارد و هرشخصی حداقل چندبار در زندگی خود این کار را انجام داده است. اما زنان گاه به دلیل برخی نگرانی‌ها و برای مقابله و فرار از آن‌‌ها، اولین راهی که به ذهنشان می‌رسد دروغ گفتن است. دروغگویی به دلایل کوچک و بزرگی می تواند از طرف زنان انجام شود. در هر حال این دروغ‌ها آسیب‌هایی را به‌ آن‌ها وارد خواهد کرد که منجر به پیچیده شدن مسائل نیز می شود. رویدادهایی که ممکن بود درصورت بیا
رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی یک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده میانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا

قانون ارتعاش چیست؟ | ارتعاش در قانون جذب | قانون ارتعاش | ارتعاش  | بالا بردن ارتعاش | ارتعاش فکری چیست؟

بهترین روانشناس کودک ارومیه | بهترین روانشناس کودک سنندج | بهترین روانشناس کودک کرمانشاه | بهترین روانشناس کودک ایلام | بهترین روانشناس کودک اهواز | بهترین روانشناس کودک خرم آباد
بهترین روانشناس کودک اصفهان | بهترین روانشناس کودک یزد | بهترین روانشناس کودک سمنان | بهترین روانشناس کودک اراک | بهترین روانشناس کودک همدان | بهترین روانشناس
امشب از محدثه چیزی پرسیدم و او جوابم را داد. اگر از خود جواب که خوشحالم کرد بگذریم، از نحوه جواب محدثه بیشتر به وجه آمدم. شبیه مادری بود که می دانست ناله های کودک اش چه علتی دارد.این روزها با خودم درگیرم. که به محدثه کی زنگ بزنم؟ بزرگترین تردید زنگ زدنم این هست که با زدنم ناراحت شود و دوم، جذاب نباشم. در واقع تماس یعنی صدا، و صدا تنها ضعف من در زندگیم هست که نمی توانم درستش کنم.
​​​​​​
بهترین شیوه برخورد با همسر دروغگو چگونه است؟ دروغ در روابط بین فردی، بخصوص در روابط نزدیک مثل رابطه زناشویی می‌تواند آسیب‌های فراوانی را به همراه بیاورد. بیش از هر چیز دروغگویی منجر به احساس بی‌اعتمادی، خشم و آزردگی در میان زوجین می‌شود. افراد با قرار گرفتن در این موقعیت احساس سردرگمی زیادی می‌کنند و نمی‌دانند باید چه رفتاری با همسر دروغگو خود داشته باشند. اگر شما هم با این معضل
ادامه مطلب
مشاوره کودک و نوجوان به منظور ارتقا سطح تربیتی و آموزشی کودکان و نوجوانان می باشد.
مشاوره کودک شامل روانشناسی، و تربیت کودک و مسائل آموزشی پیش از مدرسه و به هنگام مدرسه بوده است.
این بخش در واقع موضوعات روانشناسی کودک و مشاوره تحصیلی را با هم ادغام کرده و با کمک متخصصین کودک و نوجوان به ارائه راهنمایی پرداخته می شود.
در این بخش شما با “دفاتر برتر کانون مشاوران ایران” در حوزه کودک، نونهال و نوجوان آشنا می شوید.
در ادامه نیز جدیدترین روشهای و
مشاوره کودک و نوجوان به منظور ارتقا سطح تربیتی و آموزشی کودکان و نوجوانان می باشد.
مشاوره کودک شامل روانشناسی، و تربیت کودک و مسائل آموزشی پیش از مدرسه و به هنگام مدرسه بوده است.
این بخش در واقع موضوعات روانشناسی کودک و مشاوره تحصیلی را با هم ادغام کرده و با کمک متخصصین کودک و نوجوان به ارائه راهنمایی پرداخته می شود.
در این بخش شما با “دفاتر برتر کانون مشاوران ایران” در حوزه کودک، نونهال و نوجوان آشنا می شوید.
در ادامه نیز جدیدترین روشهای و
یکی دیگر از عوارض اختلال در خواب کودک، پرخاشگری و خشک کودک است.زمانیکه کودکتان در زمان مناسب نخوابد، در کل روز بی حوصله است و به دلیل اینکه انرژی لازم را برای انجام کارهایش نداردبا کوچکترین چیزی دچار استرس و اضطراب می شود و پرخاشگری می کند.از این رو خواب کودک می تواند روی پرورش کودک تاثیر مثمر ثمری داشته باشد.
چرندیات فرار، دروغ محض است.
نفس به سینه‌ی عشاق که رسد، همه دوان دوان به سوی معشوق رهسپار خواهند شد. البته خدا داند که سیل دانشجویان رفته به بلاد کفر، فقط برای گرفتن نفس و بازگشت به معشوق است وگرنه برای همه ما واضح است که تمام این چرندیاتی که درباره‌ی فرار میگویند همه دروغ محض است.
ادامه مطلب
هنگام تشنج کودک چه کارهایی انجام بدهیم؟
پس از ترخیص از بیمارستان اگر دارویی برای کودک‌تان تجویز شده است، به منظور پیشگیری از تکرار تشنج آن را همیشه و به موقع به کودک تان بدهید
هنگامی که کودک دچار تشنج می‌شود، به هیچ وجه استرس نداشته باشید.
آرامش خود را حفظ کرده و کنار کودک خود بمانید.

ادامه مطلب
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«فضیل می گوید: به خدمت امام باقر (علیه‌السلام) عرض کردم: آیا برای آن روز پرشکوه وقت معینی هست؟ فرمود:«کذب الوقاتون، کذب الوقاتون، کذب الوقاتون».«هر کس وقت تعیین کند، دروغ گفته است. هر کس وقت تعیین کند، دروغ گفته است. هر کس وقت تعیین کند، دروغ گفته است».
غیبت شیخ طوسی/ ص262
چگونه دروغ را تشخیص دهیم؟
تا به حال برایتان پیش آمده که ناخودآگاه متوجه شوید فردی به شما دروغ می‌گوید؟ انسان به طور غریزی تا حدی قابلیت شناسایی افراد دروغگو را دارد. اما با دانستن برخی نکات علمی می‌توانیم مجهزتر از همیشه و با اعتماد به نفس بیشتری در این باره تصمیم بگیریم و دروغ را تشخیص دهیم.زندگی در دنیایی که همه در آن راستگو و شفاف هستند بسیار زیباست، اما واقعیت این است که با چنین دنیایی فاصله زیادی داریم. پس به مهارتی نیاز داریم تا بتوان
نحوه رفتار با بچه اول هنگام تولد بچه دوم در میزان سازگاری او با این مسئله اهمیت بسیاری دارد. به همین خاطر باید قبل از به دنیا آمدن فرزند جدید آمادگی لازم را در کودک بزرگ‌تر ایجاد کنید. هر چقدر که فرزند اول شما کوچک‌تر باشد توان کم‌تری برای درک این رویداد دارد. در نتیجه بیشتر احساس خطر می‌کند و ممکن است حضور کودک جدید را به عنوان از دست دادن شما تلقی کند. در این شرایط نداشتن اطلاعات کافی در مورد برخورد مناسب با کودک می‌تواند زمینه بروز مشک
در زمان حکومت عمر بن خطّاب ، دو نفر زن بر سر کودک شیرخواره اى نزاع واختلاف
کردند؛ و هر یک مدّعى بود که کودک فرزند او است ، بدون آن که دلیلى بر ادّعاى خود
داشته باشند. عمر در قضاوت این مساءله و بیان حکم فرو ماند، که آیا کودک را به
کدام یک از آن دو زن بدهد.به همین جهت از امیرالمؤ منین علىّ علیه السلام در
خواست کرد تا چاره اى بیندیشد و براى رفع مشکل اقدامى نماید. حضرت امیرالمؤ
منین علىّ علیه السلام هر دو زن را دعوت به صبر و سکوت نمود؛ و با موعظه از
حضور موسسه کودک ایمن ـ ناجی فردا در هشتمین دورهمی فعالان حوزه کودک و نوجوان
محورهای دورهمی هشتم:
۱. سخنرانی اساتید برجسته کودک و نوجوان
۲. ارائه فعالیت ها و اقدامات تعدادی از فعالان حوزه کودک و نوجوان
۳. رونمایی محصولات تولید شده اعضای دورهمی و کتاب دورهمی
۴. شبکه سازی و هم افزایی میان اعضا
گریه های زیاد کودک در شب چه علتی دارد؟
بخش کودک مجله زیبا - بیدار شدن کودک در خواب علت های مختلفی دارد.در این مطلب می خواهیم درباره علت های بیدار شدن کودک از خواب و گریه های شبانه با شما والدین عزیز صحبت کنیم
به ادامه بروید
ادامه مطلب
آموزش عکاسی از نوزاد
اگر قصد دارید لحظات ماندگاری از دوران کودکی فرزند خود ثبت کنید آتلیه عکاسی ساترین با عکس برداری حرفه ای  از کودک شما عکاسی با بهترین کیفیت را به شما ارائه خواهد داد. عکاسی در فضای باز از کودک از جمله خدمات آتلیه عکاسی ساترین می باشد. با توجه به اینکه عکاسی کودک از جمله خدمات عکاسی تخصصی می باشد و حتما نیاز به تجربه و همچنین نیاز مند امکانات و دوربین عکاسی با کیفیت بالا می باشد این اطمینان را به شما می دهیم که با انتخاب 
درباره روز دوغ.
روز دروغ یا Liar's Day ، در یکی از روز های زمستان است که در ان روز ، هم بیست و دوم است و هم بیست و سوم !!
در این روز، گفتن دروغ ، قابل قبول  است.
داستان روز دروغ چیست؟
اگر این سوال را دارید، به ادامه مطلب بروید.

​​​​​​
ادامه مطلب
ارتباط با افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته معمولاً به شدت دردسرساز است ، این افراد علاوه بر اینکه نیاز شدیدی به تحسین شدن دارند و از خود راضی هستند ، نمی توانند احساسات اطرافیانشان را درک کنند و با آن ها همدلی داشته باشند . گاهی اوقات کسی که با این گونه افراد ازدواج می کند بعد از مدتی احساس می کند به شدت توسط این فرد کنترل شده و همچنین نیازهایش توسط او نادیده گرفته می شود و زندگی با فرد خودخواه برایش دشوار می گردد .
به نقل از سایت روانشن
اگه در مورد چیزی دروغ میگویید، به همه دروغ بگویید. تاکید میکنم : همه! 
در غیر اینصورت در دردسر خیلی بزرگی می‌افتید :/
نکته‌ی دوم : دروغی که برای عدم موجودی یک چیز بهانه می‌تراشد، بهتر از دروغی است که عدم موجودی را تبدیل به موجودی می‌کند! 
یعنی اگر "فلان چیز" وجود ندارد، بگویید وجود ندارد به این دلیل. نگویید وجود دارد. 
نکته‌ی سوم : تا میتوانید دروغ نگویید و اگر کسی حقیقت را گفت جوری رفتار نکنید که آخرین باری باشد حقیقت را می گوید.
نکته‌ی چهارم
عناوین اصلی کتاب : چرا دروغ می گوییم؟؛ آثار دروغ ؛ دروغ های مجاز؛ راه نجات از دروغ ؛ سخن پایانی ؛ فهرست کتاب های انتشارات مسجد مقدّس جمکران ؛ پی نوشت ها مشخصات کتاب: عنوان و نام پدیدآور : دروغ/ مولف عزیزالله حیدری. مشخصات نشر : قم: مسجد مقدس جمکران ۱۳۸۹.‬ مشخصات ظاهری : […]
نوشته دانلود کتاب دروغ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
9 راه برای برخورد با افراد مغرور
افراد مغرور و متکبر فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست، اعتقادات الکی دارند و از گوش دادن به دیگران خودداری می کنند. آنها ممکن است از زبان نابهنگام استفاده کنند، کسانی که در اطرافشان هستند را نادیده می گیرند، مردم را غیر قابل تحمل می دانند یا فقط به شدت بی ادب عمل می کنند.
آسان نیست به طور مداوم در اطراف این نوع از افراد قرار بگیرید، زیرا آنها می توانند اعتماد به نفس شما را نابود کنند. ممکن است ندانید که چه چیزی
دیوار های اتاق کودک مهمترین بخش برای استفاده از ایده و خلاقیت برای تزیین اتاق پسر میباشد و تاثیر زیادی در زیبایی اتاق کودک دارد.رنگ آمیزی و نوشتن به خلاقیت کودک میتواند کمک زیادی بکند.قسمتی از دیوار و یا درب  را مانند یک تخته سیاه درست کنید تا کودک شما در آن تخته به هنرنمایی خود برسد (با اختصاص دادن تخته سیاه برای کودک میتوانیم از  استعداد و علایق کودک مطلع شویم )
زهرا حسینخانی ،مشاور نیروی انتظامی شهرستان اراک بیان داشت:در دوران بلوغ تغییرات زیادی در کودکان و همچنین والدین آنها روی می دهد. برخورد با نوجوانان باید به گونه ای باشد که به تشدید عصبانیت، عصیانگری ولجبازی منجر نگردد. زیرا چنین روحیاتی به اندازه کافی در سنین بلوغ وجود دارد. مهمترین امری که والدین باید به خاطر داشته باشند این است که آنها نه دیگر با یک کودک بلکه با یک فرد بالغ روبرو هستند..یک نوجوان ممکن است انتظار داشته باشد که مانند فرد با
حیطه حرکات درشت در کودکان 5 ساله
پیش از پاسخ دادن مطمئن شوید که هر فعالیت را در مورد فرزندتان مشاهده یا تجربه کرده اید .١-آیا کودک در حالت ایستاده، بازویش را تا سطح شانه بالا می برد و توپ را به طرف جلو و به سمت فردی که در فاصله حدود ٢ متری از او ایستاده است،پرتاب می کند؟
(چنانچه توپ از دست کودک بیفتد،توپ را رها کند یا توپ را بدون بالا بردن دستش پرتاب کند،پاسخ "خیر" را علامت بزنید.)٢-زمانی که یک توپ بزرگ را برای کودک پرت می کنید، آیا آن را با هر دو د
از پوشک گرفتن بچه در سه روز

روزه کودک را از پوشک بگیرید + آموزش کامل
از
پوشک گرفتن کودک یکی از مراحل سخت برای مادران است که می توانند با رعایت
نکات ساده و روش صحیح کودک بدون پوشک این کار را به آسانی انجام دهند.

در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید
ادامه مطلب
فرش یکی از مهمترین وسایل اتاق کودک است.فرش اتاق کودک مانند سایر فرش ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد.طرح و رنگ فرش اتاق کودک می تواند فضای اتاق را برای کودک جذاب کند و روی هوش هیجانی کودک تاثیر مثبت بگذارد.از طرفی طرح های امروزی فرش اتاق کودک این قابلیت را دارند که روی خلاقیت کودکان اثرگذار باشند.همانقدر که انتخاب درست فرش اتاق کودک میتواند برای کودک مفید باشد ، انتخاب نادرست می تواند ضررهای روحی و جسمی به کودک برساند.میپرسید چگونه؟فرش ا
گوشه گیری کودک چه علتی دارد؟
بخش کودک- درون گرایی و گوشه گیری برای آینده کودک بسیار مضر است . اگر کودکی برون‌گرا بوده، اما حالا به طور ناگهانی گوشه گیر شده باید علت یابی شود که این مشکل از کجا آغاز شده است
به ادامه بروید
ادامه مطلب
تزئین اتاق کودک ، یکی از دغدغه های والدین هست و معمولا سوالاتی از قبیل “شلف اتاق نوزاد را از کجا بخریم؟”، “مراکز فروش شلف اتاق کودک کجاست؟” مطرح می‌شود.اگر کودک ماجراجو و خلاقی دارید به شما خرید شلف دیواری کودک طرح کشتی را پیشنهاد می کنیم.
ادامه مطلب
دکتر روانشناس کودک
روانشناسی کودک یک شاخه تخصصی از روانشناسی است که ترکیبی از کاربرد روان درمانی سنتی با پیش زمینه در رشد کودک است. روانشناسان کودک و نوجوان ممکن است در بیمارستان ها ، مدارس ، آژانس های دولتی مشغول به کار شوند و یا کارهای خصوصی داشته باشنددر این مقاله می خواهیم وظیفه دکتر روانشناس کودک را مورد بررسی قرار دهیم.
وظیفه دکتر روانشناس کودک

وظیفه دکتر روانشناس کودک بطور گسترده به چهار دسته تقسیم می شود که شامل ارزیابی و مداخله
آیا شما انواع دروغگویی را  می شناسید ؟
در برخی از فرهنگ ها گفتن دروغ در برخی از موقعیت ها تشویق هم می شود مانند دروغ گفتن برای آشتی دادنبین دو نفر و یا جلوگیری از اسیب رسیدن به کسی؟
برای آشنایی با انواع دروغ ،مقاله ای در این خصوص از دنیای وب جمع آوری نموده است ،با ما همراه  باشید .

ادامه مطلب
رشد کودک : 4 تا 7 ماهگی
کودکان در این سن همچنان به رشد سریع ادامه می‌دهند، رشد در اندازه‌ی بدن، مهارت‌های فیزیکی و توانایی ارتباط با جهان پیرامون خود. بسیاری از مهارت‌های جدیدی که می‌آموزند می‌تواند برای خوردن غذاهای سفت‌تر و جامد به کار آن‌ها بیایید. در واقع در این زمان یا طی چند ماه دیگر، کودک شما برای اولین بار می‌تواند طعم غذایی به جز شیر مادر یا شیر خشک را بچشد. البته همچنان اصلی‌ترین غذای کودک، شیر است اما او کم‌کم می‌تواند بسیار
عکس کودک در فضای باز در شیراز و صدرا بدون پرداخت ورودی باغ با تخفیفات عالی به مدت محدود

بخش تخصصی کودک اتلیه کودک سنترال با دکور روز و زیباترین دکوره در محیط آتلیه نیز در خدمت همشهریان عزیز است شماره تماس: 09367621156

زیباترین عکسهای کودک در فضای باز
همانطور که میدانیم یکی از بروزترین متدهای روز جهت عکاسی کودک ، عکاسی در فضای باز میباشد.پس ثبت خاطرات شیرین خود را به ما بسپارید.
اتلیه عکس کودک
بخش تخصصی کودک اتلیه کودک سنترال با دکور روز و زیبا
اوتیسم یکی از انواع اختلالات عصبی رشدی است که بروز آن مشکلاتی را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد. والدین کودکان اوتیستیک در این بین ممکن است بیشترین درگیری را چه به لحاظ زمانی چه روانی با کودک خود داشته باشند. گاهی والدین خود را در این زمینه مقصر می‌دانند و فکر می‌کنند در ابتلای کودکشان به اختلال نقش داشته‌اند. در واقع نقش مادر در ابتلای کودک به اختلال چندان واضح و روشن نیست و علل چندگانه‌ای برای ابتلای کودک وجود دارد. اما آن‌چه که اهم
عکس کودک در فضای باز در شیراز و صدرا بدون پرداخت ورودی باغ با تخفیفات عالی به مدت محدود

بخش تخصصی کودک اتلیه کودک سنترال با دکور روز و زیباترین دکوره در محیط آتلیه نیز در خدمت همشهریان عزیز است شماره تماس: 09367621156..09178095208

زیباترین عکسهای کودک در فضای باز
همانطور که میدانیم یکی از بروزترین متدهای روز جهت عکاسی کودک ، عکاسی در فضای باز میباشد.پس ثبت خاطرات شیرین خود را به ما بسپارید.
اتلیه عکس کودک
بخش تخصصی کودک اتلیه کودک سنترال با دکور روز
عکاسی کودک
1-صبور باشید
2-آماده باشید
3-هم سطح آن ها شوید
4-از نور های طبیعی و فلاش ها نیز استفاده کنید
5-مود فوکوس تان را با دقت انتخاب کنید
6-اجازه دهید آن ها عکاسی را اداره کنند 
خیلی وقت ها هنگام عکاسی کودک شما با کوچولو هایی مواجه میشوید که بسیار شیطان هستند و یا بچه هایی که بسیار خجالتی اند .
این مدل بچه ها غالبا دوست ندارند شما و یا دیگران از آن ها عکس بگیرند و به طور کل از عکاسی کودک فراری اند پس شما باید با آن ها صبور باشید .
اگر با چنین
یکی از بهترین شیوه ها برای شناخت فرد مشاهده‌ی اوست زمانی که با خانواده اش در تعامل است. نحوه ی برخورد فرد با اعضای خانواده و پدر و مادر، شاخصی از رفتار آینده‌ی او در یک ارتباط صمیمانه استنوع برخورد و رفتار فرد در خانواده،اطلاعات بسیار زیادی به ما می دهد، تا پیش بینی کنیم که بعد از ازدواج این فرد چگونه برخورد خواهد کرد.اگر فرد در ارتباط با خانواده صادق و راحت باشد ، احتمالاً بعد از هم به همین شیوه رفتار خواهد کرد و اگر فردی با اعضای خانواده ا
تمام والدین دوست دارند فرزند آن‌ها به عنوان یک کودک باهوش و موفق شناخته شود. یک کودک باهوش در مدرسه دانش‌آموزی موفق و در جامعه فردی بدون مشکل خواهد بود. تربیت یک کودک باهوش و موفق، دوران بزرگ‌سالی او را هم به عنوان فردی پیشرو تضمین خواهد کرد. اما چگونه کودک باهوش داشته باشیم؟ تربیت یک کودک باهوش چقدر ساده است؟ پدر و مادر در مسیر تربیت فرزند خود چه موانعی را پیش رو دارند و با چه مشکلاتی مواجه خواهند بود؟ یکی از بزرگ‌ترین سوالات والدین میزا
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال 
بخش تخصصی کودک آتلیه سنترال در شیراز و صدرا با بروزترین دکورهای کودک در شهر شیراز در خدمت ههمشهریان عزیز است.
خدمات اتلیه مادر و کودک آتلیه عکس و فیلم سنترال در شیراز و صدرا
از خدمات ویژه آتلیه عکس کودک سنترال در شهر صدرا و شیراز آتلیه مادر و کودک است که با ژست های بروز و زیبای بارداری در خدمت همشهریان عزیز میباشیم.

بخش تخص
داستان چوپان دروغ گو رو که هممون شنیدیم . کسی که انقدر دروغ می گفت که از یه جایی به بعد مردم فکر می کنن تمام حرفاش دروغه . من یه ویژگی ای دارم که زود آدما رو چوپان دروغ گو می کنم . فقط کافیه یک بار بهم دروغ بگه دیگه از اون به بعد در مورد تمام حرفاش سوء ظن دارم . غافل از این که آدما ممکنه گاهی اشتباه کنن . نباید به یک اشتباهشون تماما قضاوتشون کرد . 
+ چند روزه بچه ی همسایه مون مریض شده . همون که همبازی محمد حسینِ ماست . ما هم چون می ترسیم محمد حسین هم مری
شک تردید معمولا در صورت دیدن دروغی از سوی شریک زندگی به وجود می آید و باعث به وجود آمدن حس بی اعتمادی در رابطه میشود.دروغ گویی از ضعف های جدی در یک رابطه است. اگر فردی که با او وارد رابطه ای صمیمانه شده ایم، با ما صادق نیست و ارتباط با او، نوعی شک مزمن و تردید همیشگی برای ما در پی دارد باید برای این مسئله چاره ای اساسی اندیشید. کنترل کردن دائمی فرد مقابل، افکار سمی به ذهن فرد تزریق می کند که زندگی او را مختل خواهد کرد و آرامش را از او می رباید.همس
بازی رفتن به پارک با کودک
آنچه تحقیقات درباره بازی رفتن به پارک با کودک می گوید:
برای کمک به رشد مغزی یک کودک، باید او را در محیط های محرک و غنی از نظر عاطفی و فکری غرق کنید.
این بازی مهارت های زبانی کودک را تکامل می دهد...برای مشاهده ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک نمایید..
بازی رفتن به پارک با کودک
زندگی طبیعی یعنی اینکه اگه توی دوازده سالگی خانواده ات فهمیدن با دیدن یه نفر از جنس مخالف ناخودآگاه قرمز میشی با خاک یکسانت نکنن 
و توی سی و چند سالگی اون لحظه عین پتک نیاد روی سرت و بفهمی تمام این سالها با یه دروغ زندگی کردی
ای بابا، هی میم میاد جلو چشمم. دروغ ها درباره‌ش. و دروغ‌های دیگر. و شک می‌کنم. نکنه صنم واقعی اون بوده؟ اوکیه ها. ولی الان نباید اینو می‌فهمیدم. واقعی‌ترین واقعیِ اون وقتی بود که فکر می‌کرد من میم‌م. مرور مجدد مکالمه‌ها.
چقدر زخمی‌م.
خودمو جمع و جور می‌کنم.

هرگز کودک را به زور نبوسید یا به زور در آغوش نگیرید. کودکی که به زور بوسیده میشود به مرور یاد می گیرد که در برابر دیگران ناتوان است و مقاومت او سودی ندارد. اگر برای بوسیدنش از او اجازه بگیرید زمانی که فردی میخواهد به زور او را ببوسد یا بدن او را لمس کند کودک مقاومت کرده و قطعا شما را آگاه خواهد کرد.

تلفن های مشاوره کودک
تلفن های مشاوره کودک: کودکان از یک سنی به بعد دچار اختلالاتی خواهد شد که تاثیر واکنش های مختلف در برابر اختلالات آنها مستقیماً در آینده شان دخیل خواهد بود. همانطور که می دانید کودکی دوره ای است که فرد با دنیای بیرون به صورت کامل آشنا می شود؛ پس باید رفتارهایی داشته باشد که بتواند از حق خود در برابر دیگران دفاع کند. نیازهای کودک باید برای والدینش بسیار اهمیت داشته باشد و مورد توجه شان قرار بگیرد. چراکه اختلالات و عدم توجه
همیشه اولین دروغ خطر به وجود آمدن دروغ دوم، سوم... بیستم... و صدم را هم دارد. 
من همیشه از افتادن در دام این دور باطل وحشت داشته ام. فرآیندی که بسیار مخرب و دردسر آفرین است و در آن اولین قربانی خود شخص است. شخصی که می داند دارد دروغ می گوید فردی است که به امید خوش آمد طرف مقابل جامی از زهر را ذره ذره می‌نوشد و در ظاهر تصویری مطلوب از خود نشان می دهد ولی در باطن بین مرگ و زندگی دست و پا می زند. فردی که شاهد آسیب دیدن و فروریختن حفاظ شیشه ای اطراف خودش
چند نکته درباره ی آماده سازی کودک برای شیشه گرفتن:

بهداشت را رعایت کنید: قبل از اولین تغذیه، بطری ها را طبق دستور بسته بندی بشویید یا استریل کنید.
شیر را گرم کنید: برای گرم کردن شیر مادر یا شیرخشک از یک بطری گرم یا آب گرم استفاده کنید. (از ماکروفر استفاده نکنید). قبل از تغذیه کودک، کمی از شیر را روی قسمت داخلی مچ دست امتحان کنید.
به علاقه ی کودک خود اهمیت دهید: اگر کودک شما شیر گرم دوست ندارد ، می توانید آن را کمی سرد کنید یا دمای آن را به دمای ا
و خب می‌دونی؟ من هر لحظه حس می‌کنم دارم به خودم دروغ می‌گم. وقتی یه لحظه می‌گم که وای، تو چه‌قدر شبیه فلانی هستی، همون صداهه هست که بگه حرف مفت نزن، دروغ نگو. وقتی می‌گم تو اصل اصلی، تو خودتی دختر! باز هم صداهه هست که بگه دروغ می‌گی. حتی همین الان که دارم این رو می‌نویسم، صداهه داره می‌گه هیس، هیچی نگو. کم سر خودت و بقیه رو گول بمال.
و خب می‌دونی؟ عملا هیچی راضی‌ش نمی‌کنه، هیچی، هیچی. اگه بگم هست، می‌گه دروغ می‌گی و اگه بگم نیست همون حرف خ
چطور به بچه‌ها لباس بپوشانیم؟
پوشاندن لباس کودک برای خیلی از پدر و مادرهای جوان یک چالش است.
آن‌ها هنوز یاد نگرفته‌اند چطور باید لباس بپوشند و اصلا چرا باید قبول کنند لباس تنشان کنیم!
پوشاندن لباس کودک به بچه‌های کوچک فوت و فن‌های خودش را دارد و با رعایت چند نکته ساده می‌شود این کار را سریع‌تر و ساده‌تر انجام داد و وقت خرید لباس کودک بیشتر دقت کرد.
شرایط را هیجان‌انگیز کنید
بچه‌ها عاشق بازی و شادی هستند پس پوشاندن لباس کودک را می‌توان
یه نفر اگه به شما دروغ بگه ،شما چیکار چی کار می کنید؟
۱_میگید چرا دروغ گفتی ؟(توضیح و دلیل می خواهید )
۲_سکوت می کنید و به روش نمیارین 
یا .....
صادقانه جواب بدین. بحث مصلحتی و پیچوندن و.... اینا رو بزارین کنار 

+نه اینکه کسی که به من دروغ گفته برام مهم باشه،اصلا برام مهم نیست 
 اعتمادمو نسبت به اون فرد از دست میدم و همیشه فکر می کنم دروغ میگه 
کم کم از چشمم می افته 

بهترین روانشناس کودک ارومیه | بهترین روانشناس کودک سنندج | بهترین روانشناس کودک کرمانشاه | بهترین روانشناس کودک ایلام | بهترین روانشناس کودک اهواز | بهترین روانشناس کودک خرم آباد
بهترین روانشناس کودک اصفهان | بهترین روانشناس کودک یزد | بهترین روانشناس کودک سمنان | بهترین روانشناس کودک اراک | بهترین روانشناس کودک همدان | بهترین روانشناس کودک زنجان
 بهترین روانشناس کودک تبریز | بهترین روانشناس کودک تهران | بهترین روانشناس کودک شیراز | بهتر
استفاده از وسایل تزئینی در سقف و دکوراسیون اتاق کودک در عین حال که اتاق کودک باید فانتزی و هیجان انگیز به نظر برسد، ولی پیدا کردن آسایش و آرامش در دکوراسیون اتاق کودک باید حرف اول را بزند.بهتر است از آویزهای زیبا، رنگی و براق که در زمینه رنگ اندکی متضاد با فضای اتاق باشد، استفاده کرد.طرح ماه و ستاره با احساس نگاه به آسمان می تواند خوابی آرام و لذت بخش برای کودک ایجاد کند.
«کسی که دروغ می گوید و دروغهایش را هم باور می کند، دیگر هرگز نمی تواند حقیقت را دریابد، نه در خودش و نه در اطرافیانش؛ در نتیجه هم حرمت خودش را از بین می برد و هم حرمت دیگران. وقتی کسی رعایت حرمت خودش و دیگران را نکند، دیگر کسی را دوست نخواهد داشت و در نبودن عشق موقعی که می خواهد خود را سرگرم کند به شهوت و گناه رو می آورد، آنوقت در فساد و تباهی حالتی حیوانی پیدا می کند و همه این ها از دروغ گفتن به خود و به دیگران ناشی می شود.»
برادران کارامازوف، فئ
سازمان جهانی بهداشت (WHO): غذای کودک نیازی به طعم شیرین ندارد.اکثر غذاهای آماده کودک با طعم شیرین (مانند شکلات) فرموله شده اند. استفاده از این غذاها در طولانی مدت یک عادت غلط و یک سبک تغذیه ناسالم را برای کودکان به همراه دارد .استفاده از طعم دهنده ها در سنین پایین، با افزایش فشار به کبد، اثرات مخربی بر رشد جسمی و روانی کودکان دارند.تغذیه کودک 
1
عنه صلى الله علیه و آله :إیّاکُم وَالکَذِبَ ؛ فَإنَّ الکَذِبَ مُجانِبٌ لِلإِیمانِ. پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : از دروغ بپرهیزید ؛ زیرا دروغ ، با ایمان ، بیگانه است .
2
عنه علیه السلام ـ فی ذِکرِ الغُلاةِ ـ : إنَّ فیهِم مَن یَکذِبُ ، حَتّى إنَّ الشَّیطانَ لَاحتاجَ إلى کَذِبِهِ . امام صادق علیه السلام ـ در وصف گزافه گویان ـ : بعضى از آنها دروغ هایى مى گویند که حتّى شیطان به دروغ آنها احتیاج دارد .
3
الإمام علیّ علیه السلام :عاقِبَةُ الکَذِبِ
تعبیر خواب کودک | معنی دیدن کودک در خواب چیستدسته بندی : تعبیر خواب,سرگرمی
در این نوشته از بخش تعبیر خواب پرتال دلبرانه قصد داریم تعبیر خواب کودک را درج نماییم.
دیدن کودک در خواب می تواند حالت های مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن میپردازیم.
در این مطلب شما میتوانید انواع تعبیر خواب در رابطه با این موضع را از نظران معبران مختلف مطالعه نمایید
با ما همراه باشید…
تعبیر خواب کودک | معنی دیدن کودک در خواب چیست

امام صادق (ع) فرمود: درباره خواب
دروغهای سفید دروغهایی است که برای آسیب به دیگران گفته نمی شوند: 
۱- در جاده با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت رانندگی میکند اما در جمع دوستان میگوید که کمتر از ۱۲۰ کیلومتر در ساعت نمیرود!
۲- روزی یک صفحه کتاب میخواند اما در حضور دیگران میگوید اگر کمتر از ده صفحه در روز بخوانم نمیخوابم!
پاول اکمن می گوید:«من دروغهای سیاه را بخشودنی می دانم... اما دروغ سفید نابخشودنی است.این دروغ انسانها را به پرتگاه نابودی می برد».
ادامه مطلب
خانوم زد رو شونه م گفت اگر داد زدم باعث ناراحتیت شدم ببخشید. گفتم نه من از دست شما اصلا ناراحت نشدم. چیز مهمی نبود.خوب چرا نمیپذیرم آسیب پذیریم رو و چرا واضح نمیگم بله ناراحت شدم و بده که شما روی رفتارت تسلط نداری و مکرر رفتار غیر محترمانه داری. چرا دروغ گفتم؟!
چرا باید پرستار کودک داشته باشیم؟
شغل والدین:
شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به نگهداری کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودک است که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد بر
شغل والدین:
شغل والدین یکی از مهم‌ترین عواملی است که احساس نیاز به نگهداری کودک را تشدید می‌کند. در حال حاضر مادران زیادی هستند که پس از زایمان مرخصی کوتاه مدتی دارند و باید به محل کار خود بازگردند این امر موجب می‌شود تا والدین در نگه‌داری کودک با مشکل مواجه شوند. در این راستا بهترین اقدام استخدام پرستار کودک است که قادر است بهترین خدمات را در هنگام عدم حضور والدین به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد بر
شغل والدین:
شغل والدین:

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها